A sertésinfluenza elleni védőoltások körüli jelenség késztet némi meditációra.
Alapvetően zavar az "újinfluenza" elnevezés, ez egy szépítő (eufemisztikus) elnevezés, pedig pl. a madárinfluenzát senki nem nevezte át.
Sebaj, a másik jelenség jobban zavar.
Egyre több helyről hallom, hogy egészségügyisek, kifejezetten kórházi orvosok nem oltatják be magukat. Az ő érveik: nem megfelelőek a vakcinák tesztjei, nem tudjuk, hogy pontosan milyen mellékhatásai lehetnek.
A dolog másik része is érdekes: Akiket eddig bármilyen influenza ellen is beoltottak, a többségük nagyon erősen megbetegedett. Számukra a magyarázat úgy szólt, hogy ha nem kapták volna meg, még betegebbek lettek volna... Node ez nyilván nem igaz, mert akik nem kapták meg az oltást, sokkal kisebb arányban és mértékben betegedtek meg.
Volt itt már madárinfluenza, AIDS, ebola, antrax, hepatitis, TBC, akármilyen járvány. Mindegyik szépen lecsengett, nem irtódott ki a fél világ, megvoltak a terjedési és terjedést megakadályozó feltételei, körülményei. Tehát kordában lehet tartani. (Habár ez egy nagyszerű konspirációs teória az arra fogékonyak számára, miszerint a felsorolt járványok többsége mesterségesen előidézett, vegyifegyver szerű "teszt", amivel egyrészt a betegség terjedését lehet vizsgálni, aztán bizonyos embertípusok immunális és pszichológiai reakcióit is, illetve az ellenszer logisztikáját, elfogadtató kampányát, tehát marketingjét. Extra konteóként megemlíthetjük, hogy bizonyos gyógyszer-lobbiknak érdeke lehet bizonyos betegségek terjedése, ha éppen nincs felvevőpiaca a termékeiknek...)
Számítógépes modellekkel lehet bemutatni a kollektív viselkedéseket. Kifejezetten pl. állatok (madarak, hangyák, halrajok, állatcsordák) mozgását, sőt emberek kollektív mozgását is! Erre legszebb példa a vastaps kialakulása. (Egyre többen tapsolnak egyszerre, eleinte lassan, aztán egyre gyorsabban, végül szétesik a ritmus, majd a kaotikus folyamat újra rendezetté kezd válni. tehát periodikus a folyamat.)
Az informatikában a "zsákmány-ragadozó" szimulációk - kifejezetten grafikusan ábrázolva -gumicsont témát jelentenek másodéves infószakos hallgatóknak. A párducfoltos mintázatok , a csíkok, a váltakozó színek létrejötte mind egyszerű algoritmusokkal modellezhető.
A járványtejedés is egyfajta mintázatterjedés, amely megfelelő bemenő paraméterek esetén szintén modellezhető.
Kíváncsi vagyok, hogy például ez a sertésinfluenza modellül szolgál-e egy szimulációs programhoz, vagy éppen fordítva: most néhányan egy bunkermélyéről nézik a valós terjedési térképet, miközben összehasonlítják a monitorukon régebben lefutott, megtervezett programmal...
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Csavarhúzós 2009.11.15. 22:25:05
-Forrás? Ez így hamis ténynek tűnik. Ismerősi körömet tekintve is, no meg erős összefüggés-elmélet feltételezni, hogy direkt betegítik a lakosságot.